Itali, Clooney viziton te pastrehet ne Abruco

09/07/2009 16:45

Ka mberritur ne rajonin e Abrucos aktori amerikan George Clooney, i cili pak me shume se nje ore me pare zbriti nga bordi i helikopterit ne nje zone ku jane vendosur cadrat e personave te mbetur te pastrehe per shkak te termetit te disa muajve me pare.

Banoret e kane pritur me entuziazem aktorin e famshem, qe ne kete vizite shoqerohej nga ish-kryetari i bashkise se Romes, Walter Veltroni.

Pritet qe Clooney dhe gruaja e presidentit francez Sarkozy, Carla Bruni te inaugurojne Nobel for Peace Hall, nje strukture e perkohshme qe ofron shume sherbime, e ngritur fale fondeve te mbledhura keto muaj per te ndihmuar rajonin e Abrucos.

Top Channel