Tirane, Poli i Lirise hap fushaten elektorale

30/05/2009 20:50

Poli i Lirise ka hapur zyrtarisht fushaten zgjedhore ne kryeqytet.

Kreret e ketij koalicioni kane dale me premtimin se ne 28 qershor balanca e se djathtes nuk do te anoje me nga koalicioni i udhehequr nga demokratet por nga grupimi me i ri i djathte ku bejne pjese si forca kryesore demokristianet dhe LSHK.

Pjese ne kete grupim jane edhe parti te tjera te vogla por edhe shoqatat e ish pronareve, ish te perndjekurve, dhe komunitetit rom. Kreret e polit jane shprehur se ky grupim eshte alternativa me e mire larg partive te vjetra politike te perfaqesuara, sipas tyre, nga demokratet dhe socialistet.

Top Channel