Elbasan, digjet nje apartament

29/05/2009 10:35

Mbremjen e djeshme nje zjarr i forte ka djegur teresisht nje apartament ne lagjen 28 Nentori te Elbasanit.

Flaket jane shfaqur ne banesen e familjes Starja dhe brenda pak minutash gjithcka eshte shkrumbuar nga flaket e medha. Ne momentin e zjarrit ne shtepi nuk ka patur asnjeri, nderkohe qe jane djegur te gjithe pajisjet pajisjet elektro-shtepiake.

Ne vendndodhje kane shkuar menjehere zjarrfikesit, te cilet nuk kane mundur te shpetojne asgje te familjes Starja, por kane arritur te lokalizojne zjarrin qe te mos perhapej me tej. Sipas eksperteve shkak per renien e zjarrit ka qene nje shkendije elektrike.

Top Channel