Brazil, shembet diga, shkaterrohet fshati

29/05/2009 02:50

Nje fshat i tere eshte permbytur ne Brazil pas shembjes se nje dige.

Autoritetet njoftojne per nje te vdekur, nje vajze 12 vjecare, dhe rreth 100 te zhdukur.

Zona ishte evakuuar qe me pare pas shirave te dendur qe kishin perfshire rajonin prej disa javesh.

Top Channel