Koreja e Veriut leshon nje tjeter rakete

27/05/2009 01:50

Koreja e Veriut ka leshuar nje tjeter rakete duke injoruar ne kete menyre denimin unanim qe i beri Keshilli i Sigurimit te Kombeve te Bashkuara.

Te henen Peniani kishte kryer nje test berthamor me nje rakete 20 kilotone dhe leshoi tre raketa me rreze te shkurter veprimi.

Nderkohe dje ne mengjes ushtria koreanoveriore ka bere prova me dy raketa me rreze te shkurter.

Top Channel