Gripi A, viktima e dyte ne Kanada

27/05/2009 10:05

Autoritetet shendetesore ne Kanada kane konfirmuar nje rast te dyte vdekjeje nga gripi i derrave. Behet fjale per nje burre 44-vjecar, qe jetonte ne Toronto.

Gjendja e tij shendetesore u perkeqesua, si pasoje e virusit H1N1. Disa jave me pare nje grua kishte vdekur nje grua, qe kishte edhe probleme te tjera shendetesore.

Pas Meksikes dhe SHBA-se, Kanadaja eshte vendi me i prekur nga gripi i derrave, pasi ne te jane regjistruar me shume se 800 raste.

Top Channel