Somali, nje gazetar humb jeten nga luftimet

26/05/2009 21:40

Nje tjeter gazetar, i katerti qe nga fillimi i vitit, ka vdekur sot ne Somali per shkak te luftes civile.

Lajmin e bejne te ditur mediat nderkombetare, sipas te cilave behet fjale per gazetarin Nur Inji, nje veteran i “Zerit te Kuranit te Shenjte”, nje transmetues radiofonik shume popullor ne vendin afrikan.

Ai ishte 56 vjec dhe kishte mbetur i plagosur rende me 20 prill ne Beleduejne, ne rajonin qendror te Hiranit.

Top Channel