Brown: Testet berthamore, rrezik per boten

25/05/2009 10:55

Edhe kryeministri britanik, Gordon Brown i ka denuar testet berthamore te kryera nga Koreja e Veriut, duke i cilesuar ato si nje rrezik per boten.

“Ky akt do te minoje perpjekjet per paqe ne gadishullin korean dhe nuk do te ndihmoje aspak ne sigurine e Korese se Veriut”, thuhet ne reagimin e Brown.

Sipas tij, komuniteti nderkombetar do ta trajtoje Korene e Veriut si partner, vetem kur ky vend te sillet ne menyre te pergjegjshme ndryshe per te do te kete vetem izolim.

Top Channel