Iran, ekzekutohen me varje 4 persona

23/05/2009 11:35

Ekzekutohen kater te denuar me vdekje ne Iran. Ata jane denuar me varje ne qytetin Shiraz ne jug te vendit.

Mes te ekzekutuarve eshte edhe nje grua 29-vjecare, qe u denua per vrasjen e te shoqit me ndihmen e te dashurit tre vjet me pare.

Tre te tjeret jane nje i denuar per vrasje, nje trafikant droge dhe nje shtetas afgan, qe kishte perdhunuar nje vajze. Qe nga fillimi i vitit ne Iran jane ekzekutuar 123 persona.

Top Channel