Arratisen trafikantet e 50 kg marihuane

23/05/2009 08:40

Policia e Qarkut te Gjirokastres ka deshtuar kur ka mundur te sekuestroje 50 kilograme marihuane,
por pa mundur te kape dy trafikantet qe e transportonin drogen me nje kafshe ngarkese ne shpatet e malit te Buretos.

Ata kane identifikuar ne distance 2 persona te cilet ishin duke transportuar me nje mushke dy canta te medha shpine drejt kufirit te gjelber me Greqine. Ne momentin qe grupet e sherbimeve te policies u kane bere thirrje per te ndaluar, transportuesit duke perfituar nga erresira dhe terreni shume i veshtire, kane braktisur kafshen bashke me ngarkesen, dhe jane larguar me shpejtesi ne drejtim te paditur.

Policia ka arritur qe te identifikoje autoret e kesaj ngjarjeje, por ende nuk eshte bere e mundur prangosja e tyre.

Top Channel