PS: Berisha, u mohon shqiptareve levizjen pa viza

18/05/2009 13:20

Partia Socialiste akuzon qeverine e kryeministrit Sali Berisha se po mohon levizjen shqiptareve pa viza.

“Vleresimet e Bashkimit Evropian jane realiste, por eshte pikerisht kryeministri, ai i cili po zgjedh interesat e veta dhe jo te shqiptareve”, u shpreh nenkryetari i grupit kuvendor socialist, Erjon Brace.

Ne nje dalje te tij per mediat, Brace theksoi se sulmi i Berishes ndaj drejtesise eshte nje penalitet i rende per shqiptaret.

Top Channel