Egjipt, vdes nga virusi H5N1 4 vjecarja

18/05/2009 18:20

Nderkohe qe e gjithe vemendja eshte perqendruar tek virusi i ri i gripit te derrave, nje vajze 4 vjecare ka vdekur sot ne Egjipt per shkak te gripit te shpendeve.

Behet fjale per viktimen e 27-te te virusit H5N1 ne Egjipt, rast qe konfirmon se gripi ne fjale nuk eshte zhdukur ende.

Vogelushja u shtrua ne spital qe diten e djeshme, por mjeket nuk munden ta shpetonin dhe per pasoje ajo gjeti sot vdekjen.

Top Channel