Lushnje, aksident rrugor, plagoset 70-vjecarja

16/05/2009 10:35

Nje 70-vjecare ka marre plage te renda, si pasoje e nje aksidenti rrugor qe ndodhi sot ne segmentin Lushnje-Fier.

Ngjarja ndodhi kur nje makine tip fuoristrade me targa Tirane u perplas me nje makine bujqesore. Mejete Tushe, e cila udhetonte me fuoristrade bashke me te birin Shkelqim Tushe, u plagos rende si pasoje e aksidentit.

Policia ka shkuar ne vendngjarje dhe nga hetimet e para rezulton se shkak per aksidentin eshte bere shpejtesia e madhe e mjetit te drejtuar nga Shkelqim Tushe.

Top Channel