Rama: Asnje qeveri nuk ka kontribuar per emigrantet

07/05/2009 11:45

Kryetari i Partise Socialiste Edi Rama dhe kreu i G99, Erjon Veliaj zhvilluan sot nje takim me perfaqesues te emigranteve.

Kreu socialist theksoi se prej 18 vjetesh Shqiperia nuk jep asnje motivim per te marre pjese ne zgjedhje, ndersa per shkak te politikes se vjeter shqiptaret perjetojne pasiguri ne cdo prag zgjedhjesh.

“Me shume se investimet e huaja ne Shqiperi kane kontribuar emigrantet, te cilet kane te drejte vote”, u shpreh Rama.

Sipas tij politika nuk ka menduar asnjehere te kontribuoje per kete shtrese te shoqerise, nderkohe qe jane te domosdoshme sherbimet konsullore, ndersa emigranteve duhet t’u plotesohen te drejtat qe u takojne.

Top Channel