Clinton: Keqardhje te thelle per civilet afgane

06/05/2009 17:50

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton ka shprehur keqardhjen e saj te thelle per viktimat ne radhet e civileve nga bombardimet ne Afganistan.

Duke folur ne seline e Departamentit te Shtetit perkrah presidentit afgan dhe atij pakistanez, Clinton ka premtuar nje hetim te perbashket me afganet per te zbardhur ngjarjen.

Me tej ajo ka shtuar se, Afganistani, Pakistani dhe SHBA ndajne nje kercenim dhe sfida te perbashketa per shkak ekstremizmit ne rajon dhe do te punojne se bashku per t’u bere balle.

Top Channel