Bujqesia, Rama prezanton projektet ne Novosele

05/05/2009 17:45

Prezantimi i programit per bujqesine ka qene ne qender temat kryesore te takimit te kryetarit te opozites Edi Rama me banoret ne Novosele te Vlores.

Zoti Rama tha se programi i ri i qeverisjes se socialisteve parashikon ritme te reja te rritjes ekonomike ne fshat. Kjo sipas socialisteve, tenton te ule pabarazine e thelle sociale.

“Ne do te ulim kostot e prodhimit duke nxitur permes mbeshtetjes financiare rritjen e prodhimit dhe permiresimin e teknologjive te prodhimit”, ka deklaruar Rama.

Zoti Rama perseriti premtimin per heqjen e akcizes se naftes per fermeret dhe solli ne vemendje premtimet e pambajtura sipas tij te kryeministrit Berisha.

“Ai premtoi se me te marre voten tuaj do ta bente 400 leke cmimin e naftes, por jo vetem qe nafta nuk zbriti, por cmimi i saj u trefishua”, ka theksuar Rama.

Ne nje ndalese tjeter po ne Novosele, kreu i PS shperndau vete disa karta identiteti per komunitetin rom.

Top Channel