Autobusi bie ne lume, 21 viktima ne Indi

04/05/2009 08:45

Aksident i rende ne Indi. Nje autobus me pasagjere eshte rrezuar ne nje lume, duke shkaktuar vdekjen e 21 personave dhe plagosjen e shtate te tjereve.

Ngjarja ka ndodhur mengjesin e sotem ne afersi te Bhanderkot, nje rajon malor rreth 240 km ne verilindje te Jammu. Behet fjale per nje nga qytetet kryesore te shtetit indian Jammu-Kashmir.

Trupat e shpetimit vazhdojne operacionet e nxjerrjes se trupave dhe transportit te te plagosurve.

Top Channel