Vrasja e Xhindit, 250 mije euro shperblim informatorit

03/05/2009 10:40

Policia e shtetit vendos shperblim 250 mije euro per personin, qe do te jape informacion per vrasesin e deputetit Fatmir Xhindi. (UPDATE)

Policia ka sqaruar se do te siguroje anonimatin per informatorin dhe ka vene ne dispozicion te personave qe
mund te ofrojne te dhena rreth vrasjes numrat e telefonit 0694103251 dhe 0694107507.

15 gezhoja jane gjetur ne vendin ku ndodhi krimi. Sipas deklarates per shtyp te policise, eshte ngritur edhe grupi hetimor per kapjen e autoreve te krimit, si edhe eshte mbikeqyrur dhe filmuar vendngjarja.

Hetimet e deritanishme te prokuroreve dhe eksperteve nuk kane nxjerre ende nje piste per motivet e ngjarjes se rende.

Deputeti socialist u qellua mbremjen e djeshme me gjashte plumba kallashnikovi ne hyrje te shtepise se tij ne Roskovec.

 

Top Channel