Lajmi i fundit
“Mos më ndërprit”, Ndreca përplaset me Zhejin në "Top Story": Rama se kontrollon drejtësinë, do të funksionojë

Obeziteti eshte nje faktor ndotes per planetin. Te pakten keshtu mendojne shkencetaret, sipas te cileve pesha trupore ndikon ne uljen ose shtimin e sasise se gazrave sere.

Ndaj te jesh ne forme ndihmon veten po edhe planetin. Ndotja vjen qe nga prodhimi i ushqimit deri te perdorimi i automjeteve.

Sipas llogaritjeve ne nje popullsi prej 1 miliarde banoresh te dobet dhe te shendetshem clirohet dioksid karboni shume me pak,  krahasuar me te njejten numer njerezish obeze.

Top Channel