Obama: Fakte nga Kuba dhe Venezuela

19/04/2009 19:40

Presidenti amerikan, Barak Obama duke folur per takimin e Amerikave, ka deklaruar se pret nga Kuba dhe Venezuela “jo vetem fjale, por edhe fakte”.

“Politikat e ketyre 50 viteve te fundit ne lidhje me Kuben nuk kane funksionuar”, eshte shprehur shefi i Shtepise se Bardhe.

Obama theksoi gjithashtu se “populli ne Kube nuk eshte i lire dhe kjo duhet te jete Ylli Polar i politikes sone te jashtme”.

Top Channel