Lajmi i fundit
“Mos më ndërprit”, Ndreca përplaset me Zhejin në "Top Story": Rama se kontrollon drejtësinë, do të funksionojë

SHBA, zyrtarizohet ndotja e vendit nga gazrat

17/04/2009 21:50

Ne SHBA zyrtarizohen zerat se dora e njeriut eshte shkaktare per ndotjen e ambientit ne shume shtete, cka eshte shume demshme per shendetin e njeriut.

Ne nje raport te publikuar nga “Environmental Protection Agency” certifikohen te dhenat shkencore qe vene theksin ne rrezikun qe shkaktojne ndotjet, gje te cilen ambientalistet po e trumbetojne me te madhe prej shume vitesh.

Ky raport pritet te pasohet nga nje sere masash ligjore per t’i vene fre ndotjes qe po helmon SHBA-ne dhe ka nje perqindje te larte faji edhe ne efektin serre. Sipas raportit, gazrat ndotes te pranishem ne atmosfere perfaqesojne nje rrezik per shendetin njerezor dhe mireqenien e kesaj gjenerate dhe brezave qe do te vijne me pas.

Top Channel