Obama: Qeni yne Bo ka cilesite e nje ylli

15/04/2009 10:10

Presideti amerikan Barack Obama ka prezantuar zyrtarisht pjesetarin me te ri te familjes, qenin Bo. Shefi i Shtepise se Bardhe nuk i ka kursyer vleresimet per pjesetarin e ri te shtepise, duke e cilesuar ate si nje qenush me cilesite e nje ylli.

“First dog” eshte zbavitur se bashku me familjen presidenciale dhe kur zonja e pare Michele e mbajti ate me zinxhir per ta admiruar gazetaret, Obama me krenari u shpreh: Ai ka cilesite e nje ylli.

Qenit portugez 6 muajsh, nuk i bien qimet, keshtu qe ka pak gjasa qe ky te jete nje problem per vajzen e presidentit, Malia, e cila vuan nga alergjite.

Bo eshte dhurate e senatorit demokrat te Massachusetts, Edward Kennedy, nje nga miqte me te ngushte te familjes presidenciale.

Top Channel