Mercedes rikthen modelin e 100 viteve me pare

27/03/2009 10:50

Mercedes feston 100-vjetorin me nje hibrid te frymezuar nga karroca legjenare me motorr e ndertuar nga Karl Benz nel 1886.

Kesaj radhe makina-karroce ka shume pjese te reja, qe e bejne ate me interesant.

Sediljet jane me fibra karboni ndersa kabina eshte prej xhami dhe karboni, materialet e njejta te perdorura nga makinat e Formula 1.

Makina e quajtur “F-Cell Roadster” ka nje serbator plot me hidrogjen ne vend te motorrit.

Ne kabine struktura eshte shume komode dhe me nje teknologji te fundit.

Top Channel