Anija Soyuz, ne hapesire me nje turist

26/03/2009 13:15

Nje anije kozmike ruse eshte nisur drejt hapesires me nje turist. Anija Soyuz TMA-14 u ngrit nga baza e Baikonurit ne Kazakistan.

 

Ne bordin e saj ndodhet kozmonauti rus Ghennadi Padalka, ai amerilan Michael Baratt dhe miliarderi amerikan Charles Simonyi.

Simonyi behet turist i hapesires per te dyten here.
 

Top Channel