Londer, objekt i dyshimte ne nje avion

22/03/2009 16:20

Nje mjet i dyshimte eshte gjetur ne nje avion te ulur ne aeroportin e Gatwick-ut ne Londer.

Burime nga policia lokale kane bere te ditur se jane duke zhvilluar nje kontroll ne bordin e avionit te “Emirates Airlines” qe eshte nisur nga Dubai mengjesin e sotem.

Zona ku ndodhet mjeti u evakuua dhe ka qendruar e mbyllur per disa ore.

Tani situata eshte me e qete dhe fluturimet kane rifilluar.

Top Channel