Rusi, nje tjeter gazetar behet pre e dhunes

21/03/2009 17:05

Gazetaret ne Rusi jane bere serish pre e dhunes. Nje reporter eshte sulmuar nga tre persona ne nje lokalitet ne afersi te Moskes, duke mbetur i plagosur rende.

Maksim Zolotariov u qellua me nje pistolete me gaz perpara shtepise se tij dhe me pas eshte goditur disa here rresht me leva hekuri. Sipas mediave ruse, gazetari ka pesuar trauma, hematoma dhe fraktura te shumta.

Ky eshte rasti i fundit i dhunes ndaj gazetareve ne Rusi, pas nje serie te gjate agresionesh ndaj njerezve te medias te regjistruara kohet e fundit ne Rusi.

Top Channel