Gjermani, meshe per viktimat e masakres ne shkolle

21/03/2009 13:20

Ne Gjermani eshte mbajtur nje meshe per te perkujtuar viktimat e masakres se ndodhur ne shkollen e mesme ne Winnenden, in Germania.

Ne Gjermani eshte mbajtur nje meshe per te perkujtuar viktimat e masakres se ndodhur ne shkollen e mesme ne Winnenden.

Dhjete dite me pare Tim Kretschmer, nje ish-nxenes 17-vjecar i shkolles, vrau 15 persona dhe me pas edhe veten. Mes viktimave ishte edhe nje adoleshent kosovar.

Dhjetera mijera njerez mberriten ne Winnenden per t’u bere homazhe viktimave te tragjedise. 100 mije njerez pritet te mberrijne ne qytet diten e sotme.

Top Channel