Izraeli, ndoshta me qeveri rotacioni

14/03/2009 14:50

Rotacioni i pushtetit mund te jete celesi i nje qeverie te re izraelite. Benyamin Netanyahu dhe Tzipi Livni mund t’ia lene stafeten njeri-tjetrit.

E refuzuar javet e shkuara, stafeta per kryesimin mund te nxjerre hipotezen e nje qeverie te unitetit kombetar, sipas mediave elektronike.

Nderkaq, qe nga dita e djeshme kane rinisur bisedimet me partise se djathte Likud, te te ngarkuarit per qeverine, Netanyahu dhe Kadimas te ministres se Jashtme, Tzipi Livni. 

Top Channel