PS: LSI, tashme jashte opozites

28/02/2009 14:25

Partia Socialiste e konsideron Levizjen Socialiste per Integrim, jashte opozites.

Zedhenesja e Partise Socialiste, Mimi Kodheli, reagon ndaj deklaratave te kreut te LSI-se, Ilir Meta, pasi ky i fundit, sipas PS-se, po sillet si minister i qeverises se Sali Berishes.

Ne mbledhjen e Komitetit Drejtues te LSI-se, Meta shigjetoi dhe zotin Edi Rama dhe politikat e Partise Socialiste, kur u ndal tek largimi i zonjes Esmeralda Uruci nga LSI ne Shkoder.

Top Channel