Gjinushi ne Elbasan: Votuesit te zhgenjyer nga mandatet

28/02/2009 19:50

Kryetari i Partise Social Demokrate, Skender Gjinushi zhvilloi nje takim me social demokratet e Elbasanit.

Gjinushi u tregua shume i ashper me qeverine dhe me politikat e saj, por ai nuk mungoi te shigjetoje edhe forca te tjera brenda se majtes, per ate qe ai e quajti keqperdorim te mandateve.

“Me te zhgenjyer nga lojerat e mandateve jane pikerisht votuesit e Elbasanit, te cilet votuan agraret epo LSI-ne dhe vota e tyre shkoi dem. Berisha i eshte rikthyer politikave te viteve ’96-‘97”, theksoi shefi i PSD-se.

Sipas kreut te social demokrateve, ne zgjedhjet e ardhshme partia e tij do te dale force e trete ne vend.

Top Channel