Berisha: Reforme rrenjesore ne shendetesi

28/02/2009 12:15

Kryeminstri Sali Berisha premton se gjate mandatit te dyte, qeveria e re do te perqendrohet ne realizimin e reformes rrenjesore ne shendetesi.

Edhe pse kjo fjali eshte thene edhe gjate fushates per zgjedhjet e 2005 dhe sa here ka patur ndryshime ne drejtimin e Ministrise se Shendetesise, duket se kryeministri do te kete serish ne qender te premtimeve reformat rrenjesore ne sektoret kyc te vendit.

Ndersa ka inauguar zgjerimin rruges se plepave ne Durres, kryeministri deklaroi se vitet e ardhshme do kete me shume rruge te reja, qe do te shkurtojne distancat dhe do te lehtesojne qarkullimin e udhetareve.

Kreu i qeverise ka ironizuar liderin e Partise Socialiste, Edi Rama, per te cilin ka thene se i mbeten edhe 132 dite si kryetar i Partise Socialiste e me pas do te shkoje te drejtoje bashkine, por pa buxhet.

Top Channel