Makina bie ne humnere, nje vdes dhe nje plagoset

26/02/2009 08:00

Nje person ka gjetur vdekjen dhe nje tjeter eshte plagosur, si pasoje e nje aksidenti te rende ne aksin Puke-Shkoder.

Nje makine tip Furistrade me targa te Krujes, me te cilen udhetonin dy vellezer, ka dale nga rruga dhe ka rene ne nje humnere 300 metra oret e para te mengjesit te sotem.

Automjeti eshte gjetur nga forcat e policise, nderkohe mesohet se viktime e aksidentit ka mbetur Zef Nikolli 34 vjec, ndersa i plagosur ka mbetur vellai i tij Ndue, 27 vjec nga Mirdita. 

Ai eshte transportuar ne spitalin e Shkodres dhe ndodhet ne reanimacion ne gjendje te rende.

Top Channel