Britani, vdes djali i liderit konservator, Cameron

25/02/2009 13:15

Humbja e te birit 6-vjecar ka trazuar jeten e liderit te konservatoreve britanike, David Cameron.

Femija vuante nga nje paralize cerebrale dhe nje forme epilepsie, qe nuk e lejonte te fliste, ecte dhe te ushqehej vete dhe ishte diagnostikuar 24 ore pas lindjes se tij.

Lajmin e vdekjes se Ivanit e dha nje zedhenes i partise Konservatore. “David dhe bashkeshortja Samantha kerkojne qe te respetohet privacia e tyre ne kete moment te veshtire”, thuhet ne komunikate.

Cameron ka edhe dy femije te tjere, nje vajze 4-vjecare dhe nje djale 2 vjec.  

Top Channel