Vriten tre ushtare amerikane ne Irak

24/02/2009 09:15

Tre ushtare amerikane dhe nje perkthyes mbeten te vrare ne luftimet ne lindje te Irakut.

Ushtria amerikane njoftoi se viktimat u vrane gjate operacioneve ne provincen Diyala ne veri te Bagdadit, por pa dhene detaje te tjera. Pavaresisht njoftimeve se ka renie te akteve te dhunes, perseri province Diyala mbetet zone e nxehte.

Me shume se 4200 ushtare amerikane jane vrare ne Irak, qe pas pushtimit ne vitin 2003.

Top Channel