Shkoder, ekzploziv prane shtepise se Topallit

23/02/2009 10:45

Fare prane nje shkolle fillore ne qender te qytetit te Shkodres dhe prane rrethimit te shtepise se kryeparlamentares Jozefina Topalli eshte gjetur nje sasi e konsiderueshme eksplozivi gati per te shperthyer me ane te nje telekomande.

Kjo behet e ditur nga forcat e policise qe ndodhen ne vendngjarje dhe qe po presin mberitjen e eksperteve per te bere caktivizimin e bombes.

Rreth ores 8.30 te mengjesit te sotem ishte dhene informacioni se ne nje rrugice ne qender te shkodres prane shkolles “Zemra e Krishtit” dhe shume prane nderteses se familjes se kryeparlamentares Jozefina Topalli ndodhej nje lende e dyshuar eksploziv. Policia ka bere menjehere evakuimin e gjithe nxenesve te shkolles 9- vjecare dhe personelit te saj si dhe banoret e shtepive prane.

Prane vendit te ngjarjes u ndalua qarkullimi ndersa ekspertimet e para sollen dyshimet se eksplozivi mund te ishte i telekomanduar.
 

Top Channel