Japoni, votuesit: Taro Aso te largohet

21/02/2009 16:15

71% e votuesve japoneze deshiron qe kryeministri Taro Aso te jape sa me shpejt doreheqjen.

Keshtu thote nje sondazh i publikuar nga gazeta lokale “Asahi”, sipas te cilit 64% e zgjedhesve duan zgjedhje te parakohshme per te zhbllokuar ngercin politik dhe per te ndalur recesionin ekonomik.

Sipas anketes, ne mbeshtetje te Asos jane 13% e zgjedhesve, nje pike me pak krahasuar me nje sondazh te kryer ne fillim te muajit.

Top Channel