Klima, Kina: Gati te bashkepunojme me SHBA

19/02/2009 17:05

Kina eshte gati te bashkepunoje me SHBA dhe komunitetin nderkombetar per te luftuar ndryshimet e klimes.

“Perforcimi i bashkepunimit ne kete fushe eshte ne interes te dy vendeve dhe favorizon kontributin e vendeve tona ne bashkepunimin nderkombetar”, ka deklaruar zedhenesja e Ministrise se Jashtme kineze.

Ceshtja e ndryshimeve te klimes pritet te jete teme e bisedimeve ne takimet qe sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton do te zhvilloje me autoritetet kineze gjate vizites se neserme ne Pekin.

Top Channel