Korce, mungon ngrohja ne shkolla

18/02/2009 12:10

Nxenesit e shkolles 9-vjecare “Sevasti Qirjazi” ne Korce, nisen ne shkolle jo ne mengjes si gjithe femijet e tjere por gjate pasdites pasi te tjeret mbarojne mesim.

Ata nuk kane shkolle pasi ajo eshte rikonstruktuar dhe ambjentet kane lageshtire tej normave te lejuara dhe temperature te ulet, gje qe ka sjelle bllokimin per kete vit nga inspektoret e shendetsise. Por ndersa jane nxjerre jashte godines per te vijuar procesin mesimor gjate pasdites, femijet nisen ne shkolle me qese me dru zjarri per ngrohje te marra nga shtepite.

Kjo situate ka ndodhur pasi ne dy shkollat e tjera femijeve nuk ju sigurohet ngrohja gjate oreve te pasdites.

Top Channel