Italia: Mbeshtetje Egjiptit per paqen ne Gaza

10/02/2009 20:55

Italia mbeshtet perpjekjet e presidentit egjiptian Hosni Mubarak per armepushimin ne Gaza dhe perpjekjet e Abu Mazen per paqen me Izraelin.

Garancia iu eshte dhene dy presidenteve nga homologu i tyre italian, Giorgio Napolitano, gjate nje takimi te zhvilluar pasditen e sotme ne Rome.

“Italia do te vazhdoje te mbetet e angazhuar per vendosjen e paqes ne Lindjen e Mesme”, ka deklaruar Napolitano.

Top Channel