Kriza ekonomike, LSI e G99 kritika qeverise

09/02/2009 20:45

LSI dhe G99 kane kritikuar sot qeverine per menyren se si po menaxhon situaten ekonomike ne nje kohe qe kriza globale financiare sa vjen e behet me e forte.

“Deklaratat e FMN tregojne rrezikun qe i vjen stabilitetit ekonomik te vendit nga vazhdimi i keqqeverisjes se zotit Berisha, qe i rrenoi problemet ekonomike dhe qe nuk ka asnje program”, ka deklaruar kreu i LSI, Ilir Meta.

Ndersa Etjen Xhafaj, perfaqesues i grupimit G99, i ka bere thirrje qeverise qe te siguroje depozitat. “Qeveria duhet te siguroje depozitat. Ky hap do te forcoje stabilitetin financiar. Ky vend ka nevoje per nje sistem financiar te shendetshem per te perballuar krizen”, ka pohuar Xhafaj.

Top Channel