Boston, arrestohet autori i portretit te Obames

08/02/2009 14:55

Manifesti i tij kushtuar Obames eshte bere nje ikone, me portretin e presidentit te ri ne drejthije dhe me ngjyrat e flamurit amerikan, te kuqe, te bardhe dhe blu.

Fale vepres se tij, Shepard Fairey u be i famshem ne te gjithe boten. Dhe do te vazhdoje te behet, por kete here motivi per te cilin ka pushtuar mediat amerikane dhe jo vetem, eshte sepse eshte bere protagonist i nje kronike te zeze.

Shepard Fairey eshte arrestuar nga policia amerikane pasi realizoi disa grafite ne muret e Bostonit.

Top Channel