“Jala”, Balla: Rast i paster korrupsioni

05/02/2009 11:15

Deputeti socialist, Taulant Balla, deklaroi se ceshtja e Jales, eshte nej rast i paster korrupsioni, ku dhendri i kryeministrit po keqperdor projektin e iniciuar nga Banka Boterore.

Duke folur ne parlament, deputeti Balla, kerkoi qe hetimi i nisur nga BB, te lejohet te shkoje deri ne fund, ndersa kujtoi se projektet e ketij institucioni jane pezulluar me pare vetem ne kohen e piramidave.

“Projekti per Jalen ka drejtor dhendrin e Berishes dhe mbahet nga grantet e Bashkimit Evropian dhe nga nje kredi e bute, ndersa ketij personi i eshte dhene e drejta per te prishur shtepi te vjetra 100-vjecare, sepse ajo toke i duhej dhene bisneseve apo kompanive prane familjes se kryeministrit”, u shpreh Balla.

Socialist, akuzoi kryeministrin Berisha se po kontrollon jo vetem bizneset vendase, po edhe ato te huaja qe duan te investojne ne Shqiperi.

Top Channel