BQE, tjeter shkurtim normave te interesit

05/02/2009 18:25

Nuk perjashtohet mundesia qe ne mbledhjen e ardhshme te bordit drejtues, i parashikuar per ne mars, BQE te ule serish normat e interesit.

Lajmin e ka bere te ditur ne nje konference per shtyp presidenti i BQE, Jean Claude Trichet, i cili ka saktesuar se me i mundshem eshte nje shkurtim prej 0.5% se sa 0.25%.

“Do te shohim se cfare do te bejme ne takimin e ardhshem, ku do te kemi te dhena te reja dhe shume me teper informacione”, ka deklaruar Trichet.

Top Channel