Pronat ne Jale, PS e LSI: Skandal i Berishes

04/02/2009 19:40

Partite e opozites kane reaguar sot lidhur me debatin e pronave ne jale. Nenkryetari i grupit kuvendor te PS, Erjon Brace ka akuzuar kryeministrin Berisha se po blen pronat e shqiptareve dhe se po i kthen ne skllever ata.

“Praktikisht Berisha po blen Shqiperine dhe shqiptaret do te jene punetoret me meditje te pasurive te familjes Berisha. Ky skandal eshte pjese e nje hetimi te gjere te Bankes Boterore”, ka pohuar Brace.

Ndersa sekretari i pergjithshem i LSI, Petrit Vasili ka deklaruar ne nje konference per shtyp se, LSI e dononcoi kete skandal qe dy vjet me pare.

“LSI ka denoncuar edhe dy vjet me pare masakren ne Jale, ku fadromat e Berishes sulmonin banoret. Me kete ngjarje te paprecedent dhe korruptive te koordinatorit Maltezi, hapi i duhur eshte doreheqja e tij. Gjithashtu, Berisha duhet te evidentoje demet ndaj banesave te banoreve te Jales dhe t’i demshperbleje ata”, ka pohuar Vasili.

Top Channel