Tritoli ne lokal, pranga edhe nje tjeter te dyshuari

02/02/2009 16:15

Arrestohet nje tjeter person i dyshuar per vendosjen e eksplozivit ne nje lokal ne Lezhe.

Elton Malaj, kamarier i lokalit ku u vu eksplozivi eshte prangosur nga policia, pas hetimeve te kryera oret e fundit rreth ngjarjes.

Ne prangat e bluleve me pare jane vene Altin Noga dhe nje adoleshent me iniciale E. G.

Eksplozivi i llojit tritol, ishte vendosur ne nje cante dhe ishte lidhur me nje celular, i bere gati keshtu per t’u shperthyer. Sasia e tritolit, 2,8 kilograme, u zbulua nga pronari i lokalit ne lagjen Sake te Lezhes, pergjate rruges qe te con per ne Shengjin.

Top Channel