Tirane, treni aksidenton 20 vjecarin

01/02/2009 16:20

Nje 20 vjecar nga Tirana, Saimir Elezi eshte aksidentuar per vdekje nga treni, ne kohen qe ai po kalonte per ne krahun tjeter te rruges.

Aksidenti hekurudhor ndodhi ne shinat e trenit prane Kamzes ne oret e para te mengjesit.

Sipas policise, i riu ishte duke kaluar ne krahun tjeter te shinave ne kohen qe eshte perplasur nga treni i linjes Vlore-Tirane dhe eshte marre zvarre disa metra.

Mesohet se 20-vjecari ka gjetur vdekjen e menjehershme. Policia tha se aksidenti ndodhi per shkak te pakujdesise se viktimes, i cili ka qene i pavemendshem dhe kjo gje i ka kushtuar jeten.

Pergjate ketyre shinave kohet e fundit kane ndodhur shpesh aksidente hekurudhore, me se shumti te banoreve te zones.

Top Channel