Shëndeti
Keni dëgjuar për “trurin e barkut”?
Ekspertët ngrenë alarmin: Gjithnjë e më shumë antibiotikë
Rikthehet ora verore, akrepat shkojnë 1 orë para
Shëndeti
Studimi: Mbipesha, shkak për rritjen e kancerit
Ushtrime për të luftuar rrudhat e fytyrës
Tërshëra, drithi i një mijë virtyteve
Studimi, dashuria të shëndosh
Shëndeti
9 ushqimet që i duhen metabolizmit (Foto)
Ushqimet që luftojnë diabetin
Mëmësia i plak femrat më shpejt se cigarja
Studimi i OBSH-së: Alkooli, kancerogjen dhe dëmtues i gjenetikës
Shëndeti
Çfarë të hani për të mos pasur rrudha
A duhet të lihen të lirë fëmijët për mënyrën e të shkruarit?
Fruti që do të shpëtojë botën nga uria
Bulmeti i pakontrolluar, shkak për sëmundjet kancerogjene dhe të zemrës
Shëndeti
Kura natyrale për kollën e fëmijëve
Trajtimi i depresionit me kura natyrale
Përfitimet nga farat e Chia-s
Largoni erërat e këqija nga kuzhina
Shëndeti
Kafe, shumë përfitime në një filxhan
Studimi: Kimikatet e produkteve shtëpiake ndotin ajrin sa makinat