Shëndeti
Habit mjeku Ethem Ramadani: Po, vitamina C e “lufton” koronavirusin
Transmetimi i koronavirusit – Ekspertët e Shtëpisë së Bardhë: Me frymëmarrje dhe duke folur
Mbi një milionë të infektuar në botë, si u arrit në këtë pikë?
Shëndeti
Rreziqet shëndetësore që vijnë nga mizat që prekin ushqimin
Ndryshimet në organizëm pas vetëm 15 minutash ecje
Oraret e gjumit/ Si ndikojnë në tretjen e ushqimit dhe shëndetin e stomakut
​Një në 10 pacientë me koronavirus infektojnë të tjerët para se të dinë se janë të sëmurë
Shëndeti
​Shkencëtarët gjejnë gjurmë të koronavirusit në një vend krejtësisht të papritur!
​OBSH: Mbi 95 % e viktimave në Evropë, mbi 60 vjeç
Shpërthimi i epidemisë – A ndihmojnë ushtrimet fizike ?
Studimi: Kur përfundon makthi në Itali, e fundit nuk hapet Lombardia, por…
Shëndeti
Sa mbrojnë maskat? Ato të copës lahen me ujë të nxehtë
Shkencëtarët australianë nisin testimin e vaksinave potenciale për koronavirus
Zëri i Amerikës: Covid-19/ Mesatarja e vdekjeve në Shqipëri, mbi mesataren botërore!
Pandemia Covid-19/ Mjekimi i virusit me plazmën e të shëruarit
Shëndeti
Duhet t’i dini patjetër/ Rreziqet shëndetësore që shkaktohen nga dhimbjet e kokës
Mënyrat për të mbajtur nën kontroll nivelin e sheqerit në gjak
Si funksionon sistemi imunitar, ja çfarë po ndodh me trupin tonë në kohën e koronavirusit
Koronavirusi të infekton edhe kur jeni në gjumë, ja nga çfarë duhet pasur kujdes
Shëndeti
Pediatri: Ju tregoj recetën çudibërëse kundër koronavirusit
A do t’i jepet fund pandemisë? Kina nis testimin e vaksinës kundër Covid-19