Thellohet bilanci në Greqi! Shkon në 57 numri i viktimave

03/04/2020 14:45

1,544 të infektuar dhe 57 viktima; ky është bilanci aktual në Greqi, shkaktuar nga pandemia Covid-19.

Viktima e fundit është një 52-vjeçar, i cili humbi jetën në spitalin Atikon të Athinë. Ditën e djeshme u raportua se 91 persona po merrnin ndihmë mjekësore dhe ndodheshin në gjendje të rëndë për jetën.

Në total janë kryer më shumë se 18.800 teste, ku kanë rezultuar 1544 të prekur me koronavirus.

Top Channel