Forcat ruse të operacioneve speciale publikojnë videon ekstreme të aksionit për përvjetor

27/02/2020 16:30

Dega sekrete e Operacioneve Speciale e ushtrisë ruse ka publikuar një video interesante aksioni për përvjetorin e saj të dhjetë.

Njësia është e stërvitur për infiltrimin e prapavijës së armikut, sabotazh, organizim i forcave gueriledhe forma të tjera të luftës klandestine.

Pak dihet për operacionet e saj por besohet se ka luajtur rol kryesor në betejat e fundit në Siri duke identifikuar objektivat e ISIS dhe duke drejtuar sulmet ajrore të flotës ruse.

 

FOTO GALERI
1/4

Top Channel